>> Shqip Deutsch English Favoritet Rekomando Newsletter abonim
Travel & Marketing Homeseite Sherbimet tona Rezervime online Kontakt
Udhetime Marketing Panaire Webdesign Kredi Pune Shop
  Ju jeni ketu: >Homeseite >Sherbimet >Turizëm >Paketa disa ditore në Shqipëri > Mrekullite e Rivieres Shqiptare Kontaktieren Sie uns 
:: Hotele ne Tirane
Sheraton Hotel
Hotel Mondial
Grand Hotel
Tirana International
Doro Hotel
Diplomat Fashion
Hotel Kruja
Hotel Baron
:: Hotele ne Durres
Hotel Adriatik
Hotel Oaz
Tropikal Resort
Hotel Nais
Hotel Arvi
Vila Belvedere
Hotel Dolce Vita
Hotel As
Hotel Akropoli
Hotel Lido
Hotel Bel Conti
Hotel Nais Beach
:: Hotele ne Vlore
Vlora International
Hotel New York
Hotel Paradise Beach
Hotel Rexhina
Hotel Nimfa
Hotel Pavaresia
Hotel Vlora
:: Hotele ne Sarande
Hotel Butrinti
Hotel Brilant
Andon Lapa i Pare
Hotel Royal Saranda
Hotel Grand
Hotel Porto Eda
Hotel Mediterrane
Hotel Kaonia
Hotel Palma e Arte
Hotel Olympia
Hotel Mario
Vila Duraku
Hotel Sea Side
Hotel Apollon
:: Hotele ne Himare
Vila Blu
Hotel Rapos 
:: Hotele ne Shkoder
Grand Hotel Europa
Hotel Colosseo
Hotel Tradita

:: Hotele ne Lezhe
Hotel Antag
Hotel President
:: Hotele ne Velipoje
Hotel Valz
Hotel Freskia
:: Partneret
Partnere te tjere
:: Udhetim Turistik ne Rivieren Shqiptare
Tur neper Shqiperi


Mrekullite e Rivieres Shqiptare << mbrapa
Mrekullite e Rivieres ShqiptareDita 1. Durres
Takim dhe asistence ne mberritje. Transfer ne Durres per tu njohur me historine 3000 vjecare te qytetit- port me te madh te vendit, vizite ne kalane e ndertuar ne shek IV-V p e s, me sip 120 ha dhe perimeter 44 km. Vizite ne amfiteatrin Roman me kapacitet 20000 spektatore, dhe ne torren veneciane. Akomodimi ne hotel 3 yje, Darka dhe nata ne Durres.

Dita 2. Durres - Berat - Apolloni - Vlora
Pas mengjesit ne hotel, transfer ne qytetin 2400 vjecare te Beratit, I cili njihet si “qyteti i mijerave dritareve” Qytetrimin antik te cilin e deshmon qarte arkitektura dhe Kalaja ne kodren e qytetit. Brenda mureve te saje do te vizitoni nje ser objektesh turistike si Muzeun e Onufrit, Kishen e ShenTradhes etj. Programi vazhdon me qytetin tjeter antik, Apollonine I cili njihet qe nga viti 588 p.e s. Apollonia shtrihej ne 140 ha. kishte 60.000 banore dhe jetoi rreth 1200 vjet. Objektet kryesore qe do te vizitoni, jane: Buleuterioni, Odeoni Akropoli, Manastiri Kishen e Shen Merise dhe Muzeum. Udhetimi vazhdon ne Vlore ku do te vizitoni Xhamine Muradie ndertuar ne vitin 1542. Ne mbremje shetitje ne zonen turistike Skele - “Uji I ftohte”, ne nje nga lokalet buze detit mund te pini kafe ose pije freskuese dhe te shijoni peisazhin e bukur qe ofron gjiri I Vlores. Akomodimi ne hotel 3 yje. Darka dhe nata ne Vlore.

Vlora Dita 3. Vlora - Himara - Saranda
Ne mengjes do te leme qytetin e Vlores dhe do te udhetojme pergjate rruges panoramike te bregdetit Jon e cila njihet si Riviera Joniane, pamja me mrekullueshme se ciles duket nga maja e Llogarese 1030 m e larte. Gjate rruges shtrihen shume fashtra turistike si: Palasa, Dhermi, Vuno, Himara, Qeparo Borsh etj. Ne Himare do te vizitoni kalane, e Himares cile permendet per here te pare ne shek 2 p.e.s me emrin Karsia. Me pas do ndaloni ne Porto Palermo, per te vizituar Kalane e Ali Pashe Tepelenes e ndertuar ne vitin 1804 mbi nje ishull piktores. Gjate ketij udhetimi do te njiheni me ne detaje per historine e kesaje zone te bregdetit Shqiptare e banuar qe ne lashtesi. Ne mbremje mberrtija ne Sarande. Akomodim ne hotel 3 yje. Darka dhe nata ne Sarande.

Butrinti Dita 4. Saranda - Butrint - Gjirokastra
Ne mengjes, tur ne qytetin antik te Butrintit, pjese e trazhgimise botrore te UNESKOS i cili daton qe ne shek VIII p.e.s. Gjate ketij turi do vizitoni: Akropolin shek 8 p.e.s. Faltoren kushtuar Asklepit, perendise se sherimit, shek 4 p.e.s. Porten e liqenit shek 4 p.e.k. Tetrin romak shek 3 p.e.s. Agoraja, qendra qytetare dhe tregtare e qytetit Gjimnazium, nje vend I shenjte pagan, Bazilika e madhe shek 6 pas K. Nje shtepi qytetare romake,nje shatervan shek 2 pas k. Keshtjella dhe kulla venedikase, shek 14-16 te eres sone. Pas dite transfer ne Gjirokaster vizite te “Syri I kalter”, ku mund te merrni nje kafe, nderkohe qe ju mesoni legjenden rreth ketij vendi kaq terheqes Gjithashtu do te te vizitoni Mesopotomin dhe kishen e Shen Kollit qe I perket periudhes bizantine, qytetin dhe lashte te Foinikes. Ne mbremje mberritja ne “Qytetin e gurte” te Gjirokastres, vizite ne kalane e ndertuar ne shekullin e IV. Akomodimi ne hotel Çajupi *** Darka dhe nata ne Gjirokaster

Dita 5. Gjirokastra - Tirana
Pas mengjesit ne hotel, transfer ne Tirane. Mbasdite, Vizite ne Xhamine e E’them Beut ndertuar ne vitin 1789 dhe kullen e sahatit ndertuar me 1830, me pas kalojme pergjate bulevardit qendror, dhe do te shikoni Bashkine ndertesat e Qeverise, dhe Galerine e Arteve. Akomodimi ne hotel 3 yje. Darka dhe nata ne Tirane.

Dita 6. Largimi nga Shqiperia

Ne mengjes, vizite ne Muzeun Historik Kombetar, ne mesdite transfer ne aeroport ose port per tu larguar nga Shqiperia

Çmimi ne dhome dyshe per person ne Euro:

1-3 persona ne baze te kerkesave?
4-8 persona 519 Euro
9-16 persona 459 Euro

Ne çmim perfshihet :
• Asistence dhe Transfer ne mbrritje-kthim
• Akomodimi ne hotel me 3 yje
• Transport me autobus sipas programit
• Guide ne anglisht, italisht, gjermanisht, frangjisht etj.
• Mengjesi
• Hyrjet ne muzeume
• Taksat

Nuk perfshihet:
• Bileta e avionit
• Dreka dhe darka
• Bakshishet dhe shpenzime personale.

Suplement,
• Euro 12, -- p/p/night single room
• Euro 17, -- p/p lunch
• Euro 14, -- p/p diner

Turet mund te prenotohen dhe realizohen ne çdo kohe.
Koha me e pershtatshme eshte: Prilli, maji, qershori, korriku, gushti, shtatori dhe tetori

Keni ndonje pytje ose paqartesi? Mos hezitoni te na kontaktoni
ne telefon: + 49 (0) 234-387431 ose ne e-mail
Për me teper oferta, ketu kliko
:: Fluturime te lira
München - Tiranë
Fluturim direkt duke filluar nga 217 € Rezervimi behet vetem online.
» me teper
:: Udhetime Shqiperi
Dortmund - Tirane
Vetem 130 €. (bilete nje drejtimshe)

Frankfurt - Tirane
Vetem 120 € . (bilete nje drejtimshe)

München - Tirane
Vetem 140 € (bilete per vajtje dhe ardhje)

Çmimet e larteshenuara nuk perfshijne bileten e tragetit.
:: Moti ne Shqiperi
Click for Tirana, Albania Forecast
:: Hotele Shqiperi :: Oferta nga Neckermann :: Fluturime - Turizëm :: Oferta kredie!
Neckermann UrlaubsWelt Thomas Cook
  © 2017 www.iliria agentur.com. Te gjitha te drejtat te rezervuara. Sponzorim Partneret Lidhje Impressum