>> Shqip Deutsch English Favoritet Rekomando Newsletter abonim
Travel & Marketing Homeseite Sherbimet tona Rezervime online Kontakt
Udhetime Lundrime Marketing Panaire Webdesign Kredi Pune Shop
  Ju jeni ketu: >Homeseite >Sherbimet >Turizëm >Paketa disa ditore në Shqipëri > Udhetim ne juglindje te Shqiperise Kontaktieren Sie uns 
:: Hotele ne Tirane
Sheraton Hotel
Hotel Mondial
Grand Hotel
Tirana International
Doro Hotel
Diplomat Fashion
Hotel Kruja
Hotel Baron
:: Hotele ne Durres
Hotel Adriatik
Hotel Oaz
Tropikal Resort
Hotel Nais
Hotel Arvi
Vila Belvedere
Hotel Dolce Vita
Hotel As
Hotel Akropoli
Hotel Lido
Hotel Bel Conti
Hotel Nais Beach
:: Hotele ne Vlore
Vlora International
Hotel New York
Hotel Paradise Beach
Hotel Rexhina
Hotel Nimfa
Hotel Pavaresia
Hotel Vlora
:: Hotele ne Sarande
Hotel Butrinti
Hotel Brilant
Andon Lapa i Pare
Hotel Royal Saranda
Hotel Grand
Hotel Porto Eda
Hotel Mediterrane
Hotel Kaonia
Hotel Palma e Arte
Hotel Olympia
Hotel Mario
Vila Duraku
Hotel Sea Side
Hotel Apollon
:: Hotele ne Himare
Vila Blu
Hotel Rapos 
:: Hotele ne Shkoder
Grand Hotel Europa
Hotel Colosseo
Hotel Tradita

:: Hotele ne Shengjin
Hotel Antag
Hotel President
:: Hotele ne Velipoje
Hotel Valz
Hotel Freskia
:: Portal turistik
Deshironi ti kaloni pushimet tuaja ne vende tjera te botes? Ska problem, edhe per kete kemi nje zgjidhje per ju! » me teper
:: Partneret
Partnere te tjere
:: Udhetim ne juglindje te Shqiperise
Tur ne juglindje te Shqiperise


Udhetim ne juglindje te Shqiperise << mbrapa
Udhetim ne juglindje te ShqiperiseDita 1. Pogradec
Takim dhe asistence ne mberritje. Transport me autobus A/C ne Pogradec, gjate rruges ndalese ne Elbasan, per te vizituar Kalane “Skampa” shek. 15. Ne mbremje arritja ne Pogradec. Darka dhe nata ne Pogradec.

Dita 2. Pogradec - Prespe - Korce
Ne mengjes do te vazhdojme turin ne Parkun Nderkombetar te Liqenit te Prespes, me nje bukuri te rralle natyrore, ne siperfaqen e te cilit dallohen 2 ishuj te vegjel qe quhen Mali Grad & Golem Grad. Ne kete zone ndodhen 19 kisha te vogla qe datojne nga shekulli X, ku me intersantet jane kisha e Shen Merise dhe kisha Eremite, ne te cilat gjenden objekte te rralle qe I perkasin kohes Bizantine si piktura murale etj. Ne mbremje mberritja ne Korce, (qytetin e Serenatave) Vizite ne Muzeumin e Artit Mesjetar I cili prezanton kulturen e popullit Shqiptar. Darka dhe nata ne hotel Grand Korca 3 yje.

Dita 3. Korce - Voskopoje
Ne mengjes vizite ne Mborje per te pare Kishen e Ristozit, me pas udhetimi vazhdon ne Voskopoje, I cili njihet qe nga shekulli XIII si qender Artistike-Kulturore. Ne vitin. 1769 popullsia e saje ishte 30.000 banore. Ne Kishen Shen Kollit ju do te shikoni disa nga ikonat me te bukura te pikutruara nga piktoret me te njohur Shqiptar. Ne Voskopoje ndodhen 24 kisha me vlera te medhaja historike, te cilat jane programuar per viziten tuaj. Dreka ne Voskopoje. Darka dhe nata ne Korce. Pas darkes nje ecje pergjate qytetit do ju njoh me historine e Serenatave Korcare.

Dita 4. Korce - Permet - Gjirokastra
Pas mengjesit udhetimi jone do te vazhdoje ne qytetin e Permetit. Pergjate rruges do te shikoni nje pamje te mrekullueshme te natyres, parkun kombetar te Hotoves, nje kompleks natyral shume terheqes, ku gjenden kafshe te egra, si ari, ujqer etj. Do te udhetojme pergjate lumit te Vjoses, ku do te shikoni kanionet e bukura te grykes se Kelcyres. Rruga kalon ne Tepelene, vendlindja e Ali Pash Tepelenes, ku ndodhet dhe kalaja mesjetare me te njenjtin emer. Ne mbremje mberritja ne qytetin e gurte te Gjirokastres, akomodimi ne hotel Çajupi. Darka dhe nata ne Gjirokaster

Dita 5. Gjirokastra - Apolloni - Berat
Pas mengjesit ne hotel, vizite ne Kalane, e ndertuar ne shekullin IV, Muzeun e Armeve, dhe Pazarin e vjeter me dyqanet kakrakteristike te qytetit te Gjirokastres, e cila eshte pjese e Trashgimise Botrore UNESCO. Me pas udhetimi vazhdon ne qytetin antik te Apollonise I cili njihet qe nga viti 588 p.e s. Apollonia kishte 60.000 banore shtrihej ne 140 ha dhe jetoi rreth 1200 vjet. Objektet kryesore qe do te vizitoni jane: Buleuterioni, Odeoni Akropoli, Manastiri, Kisha e Shen Merise dhe Muzeumi. Pas dite nisja ne qytetin e Beratit, I cili njihet si “qyteti i mijerave dritareve”. Akomodimi ne hotel Tomori 3 yje. Darka dhe nata ne Berat

Berat Dita 6. Berat - Durres - Tirana
Pas mengjesit ne hotel vizite ne qytetin e Beratit me histori 2400 vjecare, deshmi e qarte e se ciles eshte Kalaja e Beratit ndertuar ne kodren e qytetit. Brenda mureve te saje do te vizitoni nje ser objektesh turistike si Muzeu I Onufrit, Kisha e ShenTradhes, sebashku me 20 kisha me te vogla. Pas nje kafeje buze lumit Osum, udhetimi yne vazhdon ne Durres, ku do te njiheni me historine 3000 vjecare te Qytetit–Port me te madh te Shqiperise, vizite ne kalane e ndertuar ne shek IV-V p e s, me sip 120 ha dhe perimeter 44 km, ne Amfiteatrin Roman me kapacitet 20000 spektatore dhe torren veneciane. Ne mbremje mberritja ne Tirane, akomodimi ne hotel 3 yje. Darka dhe nata ne Tirane.

Dita 7. Largimi nga Shqiperia
Pas mengjesit ne hotel, vizite ne Muzeun historik kombetar. Ne mesdite transferte ne aeroportin “Nene Tereza” ose ne Portin e Durresit per tu larguar nga Shqiperia

Çmimi ne dhome dyshe per person ne Euro:

1-3 persona ne baze te kerkesave?
4-8 persona 559 Euro
9-16 persona 479 Euro

Ne çmim perfshihet :
• Asistence dhe Transfer ne mbrritje-kthim
• Akomodimi ne hotel me 3 yje
• Transport me autobus sipas programit
• Guide ne anglisht, italisht, gjermanisht, frangjisht etj.
• Mengjesi
• Hyrjet ne muzeume
• Taksat

Nuk perfshihet:
• Bileta e avionit
• Dreka dhe darka
• Bakshishet dhe shpenzime personale.

Suplement,
• Euro 12, -- p/p/night single room
• Euro 17, -- p/p lunch
• Euro 14, -- p/p diner

Turet mund te prenotohen dhe realizohen ne çdo kohe
Koha me e pershtatshme eshte: Prilli, maji, qershori, korriku, gushti, shtatori dhe tetori

Keni ndonje pytje ose paqartesi? Mos hezitoni te na kontaktoni
ne telefon: + 49 (0) 234-387431 ose ne e-mail
Për me teper oferta, ketu kliko
:: Fluturime te lira
München - Tiranë
Fluturim direkt duke filluar nga 217 € Rezervimi behet vetem online.
» me teper
:: Udhetime Shqiperi
Dortmund - Tirane
Vetem 130 €. (bilete nje drejtimshe)

Frankfurt - Tirane
Vetem 120 € . (bilete nje drejtimshe)

München - Tirane
Vetem 140 € (bilete per vajtje dhe ardhje).

*Çmimet e larteshenuara nuk perfshijne biletat e tragetit.
:: Moti ne Shqiperi
Click for Tirana, Albania Forecast
:: Kredi me % te volitshme :: Udhetime neper evrope! :: Fluturime te lira :: Punoni nga shtepia!
Ofrojme udhetime edhe per ne qytete te ndryshme evropiane!

Kliko ketu!
www.austrian.com Fitoni prej shtepise suaj disa qindra Euro ne muaj!
  © 2017 www.iliria agentur.com. Te gjitha te drejtat te rezervuara. Webkatalog Sponzorim Partneret Lidhje Impressum