>> Shqip Deutsch English Favoritet Rekomando Newsletter abonim
Travel & Marketing Homeseite Sherbimet tona Rezervime online Kontakt
Udhetime Lundrime Marketing Panaire Webdesign Kredi Pune Shop
  Ju jeni ketu: >Homeseite >Sherbimet >Turizem >Paketa disa ditore ne Shqiperi > Udhetim I Magjishem ne Jug te Shqiperise Kontaktieren Sie uns 
:: Hotele ne Tirane
Sheraton Hotel
Hotel Mondial
Grand Hotel
Tirana International
Doro Hotel
Diplomat Fashion
Hotel Kruja
Hotel Baron
:: Hotele ne Durres
Hotel Adriatik
Hotel Oaz
Tropikal Resort
Hotel Nais
Hotel Arvi
Vila Belvedere
Hotel Dolce Vita
Hotel As
Hotel Akropoli
Hotel Lido
Hotel Bel Conti
Hotel Nais Beach
:: Hotele ne Vlore
Vlora International
Hotel New York
Hotel Paradise Beach
Hotel Rexhina
Hotel Nimfa
Hotel Pavaresia
Hotel Vlora
:: Hotele ne Sarande
Hotel Butrinti
Hotel Brilant
Andon Lapa i Pare
Hotel Royal Saranda
Hotel Grand
Hotel Porto Eda
Hotel Mediterrane
Hotel Kaonia
Hotel Palma e Arte
Hotel Olympia
Hotel Mario
Vila Duraku
Hotel Sea Side
Hotel Apollon
:: Hotele ne Himare
Vila Blu
Hotel Rapos 
:: Hotele ne Shkoder
Grand Hotel Europa
Hotel Colosseo
Hotel Tradita

:: Hotele ne SHengjin
Hotel Antag
Hotel President
:: Hotele ne Velipoje
Hotel Valz
Hotel Freskia
:: Portal turistik
Deshironi ti kaloni pushimet tuaja ne vende tjera te botes? Ska problem, edhe per kete kemi nje zgjidhje per ju! » me teper
:: Partneret
Partnere te tjere
:: Udhetim I Magjishem ne Jug te Shqiperise
Turi udhetimi i magjishem ne jug te Shqiperise


Udhetim i Magjishem ne Jug te Shqiperise < mbrapa
Udhetim I Magjishem ne Jug te ShqiperiseDita 1. Tirane
Takim dhe asistence ne mberritje. Transfer ne Tirane, vizite te Xhamia e E’them Beut ndertuar ne vitin 1789 dhe kullen e sahatit ndertuar me 1830. Gjate bulevardit qendror, do te shikoni, Bashkine ndertesat e Qeverise, Galerine e Arteve dhe Universitetin. Ne lagjen e ish bllokut komunist do te pini kafene e mirseadhjes ne Sky Tower, nje bar panoramic, qe nodhet ne katin e 15 i ndertuar mbi nje platforme e cila rrethrrotullohet. Darka dhe nata ne Tirane.

Dita 2. Pogradec - Korça
Ne mengjes, nisja ne qytetin e Pogradecit, I cili eshte nje nga pikat me te bukura turistike te Shqiperise per shkak te pozicionit te tij buze Liqenit te Ohrit. Vizita vazhdon per ne qendren e Drilonit (5 km larg ) nje vend I rrethuar me lule te shumta. Ne nje lokal qe lundron mbi liqen ju mund te provoni shijen e vecante te peshkut Koran. Ne mbremje mberritja ne Korçe, akomodimi ne hotel Grand 3 yje. Darka dhe nata ne qytetin e serenatave.

Gjirokastra Dita 3. Korça - Gjirokastra
Pas mengjesit ne hotel, vizite ne Muzeun e Arteve Mesjetare. Udhetimi do te vazhdoje ne Permet, (qyteti i luleve) Pergjate rruges do te shikoni nje pamje te mrekullueshme te natyres, parkun kombetar te Hotoves, nje kompleks natyral shume terheqes, me kafshe te egra. Do te udhetojme pergjate lumit te Vjoses, ku do te shikoni kanionet e bukura te grykes se Kelcyres. Rruga kalon nebTepelene, vendlindja e Ali Pash Tepelenes, ku ndodhet dhe kalaja me te njenjtin emer. Ne mbremje mberritja ne qytetin e gurte te Gjirokastres i, cili eshte pjese trazhgimise botrore te UNESKO-s. Akomodimi ne hotel Cajupi. Darka dhe nata ne Gjirokaster

Dita 4. Gjirokastra - Saranda
Pas mengjesit ne hotel, vizite tek Kalaja e qytetit e ndertuar ne shekullin IV, Muzeun Nderkombatar te Armeve, Kisha ne Pazarin e vjeter, me dyqanet karakteristike te Gjirokastres. Pas dite transfer ne Sarande, gjate rruges do te vizitoni, Syrin e kalter, ku do mesoni dhe legjenden e burimit mahnites, Manastirin e Mesopotomit, kishen e Shen Kollit qe I perket periudhes bizantine dhe rrenojat e qytetit te lashte te Foinikes Pas dite mberrrtja ne Sarande akomodimi ne hotel 3 yje. Vizite ne Kalane e Lekuresit , nje pike turistike panoramike. Darka dhe nata ne Sarande

Saranda Dita 5. Saranda - Butrinti - Vlora
Para dite tur ne qytetin antik te Butrintit,pjese e trazhgimise botrore te UNESKOS qe daton ne shek VIII p.e.s. Guida e Butrintit perfshin vizitat ne: Akropoli shek 8 P.K. Faltoren kushtuar Asklepit, perendise se sherimit, shek 4 p.e.s. Porten e liqenit shek 4 p.k. Tetrin romak shek 3 p.k. Agoraja, qendra qytetare dhe tregtare e qytetit Gjimnazium, vend i shenjte pagan, Bazilika e madhe shek 6 pas K. Nje shtepi qytetare romake, nje shatervan shek 2 pas Krishtit Keshtjella dhe kulla venedikase,shek 14-16 te eres sone. Pas dreke udhetimi vazhdon pergjate Rivieres Shqipetare dhe para jush do shfaqet nje pamje e mrekullueshme e natyres. Gjate ketij udhetimi do te njiheni me ne detaje per historine e kesaje zone . Ne Porto Palermo,do te vizitoni Kalane e Ali Pashe Tepelenes e ndertuar ne vitin 1804 mbi nje ishull piktoresk. Ne Himare do te vizitoni kalane,e Himares cile permendet per here te pare ne shek 2 p.e.s me emrin Karsia. Ne mbremje mberritja ne qytetin e Vlores, akomodimi ne hotel 3 yje. Darka dhe nata ne Vlore.

Durres Dita 6. Vlore - Apolloni - Berat - Durres
Ne mengjes vizite ne qytetin antic te Apollonise I cili njihet qe nga viti 588 p.e s. e cila jetoi 1200 vjet, kishte 60.000 baore dhe shtrihej ne 140 hektare. Objektet kryesore qe do te vizitoni jane: Buleuterioni, Odeoni Akropoli Manastiri, Kisha e Shen Merise dhe Muzeumi. Pas dite transfer ne qytetin e Beratit, I cili njihet si “qyteti i mijerave dritareve” me histori 2400 vjecare ,deshmi e qarte e se ciles eshte Kalaja e ngritur ne kodren e qytetit. Brenda mureve te saje do te vizitoni nje ser objektesh turistike si Muzeu I Onufrit, Kisha e ShenTradhes, katedralen e shen Nikolles etej. Ne mbremje mberrtija ne Durres, akomodimi ne hotel yje. Darka dhe nata ne Durres.

Dita 7. Largimi nga Shqiperia
Ne mengjes, halfday tour ne qytetin e Durresit, ku do te njiheni me historine 3000 vjecare te Qytetit – Port me te madh te Shqiperise , do te vizitoni kalane e ndertuar ne shek IV-V p e s,me sip 120 ha dhe perimeter 44 km, Amfiteatrin Roman me kapacitet 20000 spektatore dhe torren veneciane. Pasdite transfer ne port ose aeroport dhe largimi nga Shqiperia.

Çmimi ne dhome dyshe per person ne Euro:

1-3 persona ne baze te kerkesave?
4-8 persona 569 Euro
9-16 persona 499 Euro

Ne çmim perfshihet :
• Asistence dhe Transfer ne mbrritje-kthim
• Akomodimi ne hotel me 3 yje
• Transport me autobus sipas programit
• Guide ne anglisht, italisht, gjermanisht, frangjisht etj.
• Mengjesi
• Hyrjet ne muzeume
• Taksat

Nuk perfshihet:
• Bileta e avionit
• Dreka dhe darka
• Bakshishet dhe shpenzime personale.

Suplement,
• Euro 12, -- p/p/night single room
• Euro 17, -- p/p lunch
• Euro 14, -- p/p diner

Turet mund te prenotohen dhe realizohen ne çdo kohe
Koha me e pershtatshme eshte: Prilli, maji, qershori, korriku, gushti, shtatori dhe tetori

Keni ndonje pytje ose paqartesi? Mos hezitoni te na kontaktoni
ne telefon: + 49 (0) 234-387431 ose ne e-mail
Per me teper oferta, ketu kliko
:: Fluturime te lira
München - Tiranë
Fluturim direkt duke filluar nga 217 € Rezervimi behet vetem online.
» me teper
:: Udhetime Shqiperi
Dortmund - Tirane
Vetem 130 €. (bilete nje drejtimshe)

Frankfurt - Tirane
Vetem 120 € . (bilete nje drejtimshe)

München - Tirane
Vetem 140 € (bilete per vajtje dhe ardhje).

Ne çmimet e larteshenauara nuk perfshihet bileta tragetit
:: Fluturime te lira
travelchannel - tested for happiness
:: Moti ne Shqiperi
Click for Tirana, Albania Forecast
:: Kredi me % te volitshme :: Udhetime neper evrope! :: Fluturime prej 19 euro! :: Punoni nga shtepia!
Ofrojme udhetime edhe per ne qytete te ndryshme evropiane!

Kliko ketu!
Billigflüge - HLX - billigster Billigflieger - Hapag Lloyd Express - Billigflug online Flüge buchen Fitoni prej shtepise suaj disa qindra Euro ne muaj!
  © 2014 www.iliria agentur.com. Te gjitha te drejtat te rezervuara. Webkatalog Sponzorim Partneret Lidhje Impressum