>> Shqip Deutsch English Favoritet Rekomando Newsletter abonim
Travel & Marketing Homeseite Sherbimet tona Rezervime online Kontakt
Udhetime Lundrime Marketing Panaire Webdesign Kredi Pune Shop
  Ju jeni ketu: >Homeseite >Sherbimet >Turizëm >Paketa disa ditore në Shqipëri > Udhetim Panoramik rreth qendrs dhe veriut te Shqiperise Kontaktieren Sie uns 
:: Hotele ne Tirane
Sheraton Hotel
Hotel Mondial
Grand Hotel
Tirana International
Doro Hotel
Diplomat Fashion
Hotel Kruja
Hotel Baron
:: Hotele ne Durres
Hotel Adriatik
Hotel Oaz
Tropikal Resort
Hotel Nais
Hotel Arvi
Vila Belvedere
Hotel Dolce Vita
Hotel As
Hotel Akropoli
Hotel Lido
Hotel Bel Conti
Hotel Nais Beach
:: Hotele ne Vlore
Vlora International
Hotel New York
Hotel Paradise Beach
Hotel Rexhina
Hotel Nimfa
Hotel Pavaresia
Hotel Vlora
:: Hotele ne Sarande
Hotel Butrinti
Hotel Brilant
Andon Lapa i Pare
Hotel Royal Saranda
Hotel Grand
Hotel Porto Eda
Hotel Mediterrane
Hotel Kaonia
Hotel Palma e Arte
Hotel Olympia
Hotel Mario
Vila Duraku
Hotel Sea Side
Hotel Apollon
:: Hotele ne Himare
Vila Blu
Hotel Rapos 
:: Hotele ne Shkoder
Grand Hotel Europa
Hotel Colosseo
Hotel Tradita

:: Hotele ne Shengjin
Hotel Antag
Hotel President
:: Hotele ne Velipoje
Hotel Valz
Hotel Freskia
:: Portal turistik
Deshironi ti kaloni pushimet tuaja ne vende tjera te botes? Ska problem, edhe per kete kemi nje zgjidhje per ju! » me teper
:: Partneret
Partnere te tjere
:: Udhetim Panoramik rreth qendres dhe veriut te Shqiperise
Tur ne Shqiperi


Udhetim rreth qendres dhe veriut te Shqiperise << mbrapa
Udhetim Panoramik rreth qendres dhe veriut te ShqiperiseDita 1. Tirana
Takim dhe asistence ne mberritje. Transferimi privat ne Tirane akomodimi ne hotel 3*. Shetitje ne lagjen e ish bllokut komunist nje kafe e mirseardhjes ne Sky Taur, nje bar panoramik, qe nodhet ne katin 15, ndertuar mbi nje platforme e cila rrethrrotullohet. Nata ne Tirane

Dita 2. Tirane - Shkoder
Pas mengjesit ne hotel transferimi me automjet privat ne qytetitn e lashte te Shkodres, qe ne shek III para eres sone ishte kreqytet I shtetit Ilir te Ardianve. Do te vizitoni Keshtjellen e Rozafes per te mesuar mbi legjenden e murosjes te gjalle te gruas e quajtur Rozafa, e ndertuar ne shek II P.e.s. Turi vazhdon ne qender te qytetit e cila eshte dhe zona muzeale, ku ndodhen kulla e sahatit, Hamami, Kisha e Madhe, dhe Xhamia e Madhe etj. Nata ne Shkoder, akomodimi ne hotel me 3*.

Theth Dita 3. Shkodra - Theth
Ne mengjes do te te vizitoni fshatin alpin te Thethit se bashku me bukurite natyrore qe shtrihen rreth kesaj zone alpine. Gjate drekes ne nje nga lokalet piktereske te liqenit te Shkodres, ju mund te shijoni peshkun e pjekur ne tjegull. Ne mbremje, wolking tour ne qender te qytetit e cila eshte dhe zona muzeale, ku ndodhen kulla e sahatit, Hamami, Kisha e Madhe, Xhamia e madhe etc. Darka dhe nata ne Shkoder

Lezha Dita 4. Lezha - Kruja - Tirana
Pas mengjesit ne hotel turi vazhdon ne qytetin e Lezhes, i njour qe ne shekullin IV para eres sone me emrin Lissus. Vizite ne “Memorialin e Skenderbeut” qe gjendet ne katedralen e Shen Nikolles dhe ne Kalane e Lezhes e cila eshte nje monument qe tregon per qytetrimin e zhvilluar Ilir. Pas dite transfer ne qytetin e Krujes ku do te vizitoni Kalane mesjetare dhe Museumin e Gjergj Kastriot Skenderbeut, heroit tone kombetar, me pas vizite ne pazarin e vjeter, ku mund te beni shoping. Ne mbremje mberritja ne qytetin e Tiranes, akomodimi ne hotel 3 yje

Dita 5. Tirana - Berat
Ne mengjes, vizite ne Muzeun historik Kombetar, vizite ne Xhamine e E’them Beut ndertuar ne 1789 kullen e sahatit ndertuar ne 1830. Duke ecur pergjate bulevardit kryesor, keni mundesi te shihni Bashkine dhe godinat e Qeverise. Galerine e Arteve etc. Ne mbremje transfer ne Berat. Akomodimi ne hotel Tomori 3*.

Dita 6. Berat
Pas mengjesit ne hotel, vizite ne qytetin e Beratit, I cili njihet si “qyteti i mijerave dritareve”, per tu njohur me historine e ketije qyteti 2400 vjecare, deshmi e qarte e se ciles eshte kalaja e Beratit, brenda mureve te se ciles do te vizitoni nje ser objektesh turistike si Muzeun e Onufrit, Kishan e ShenTradhes, sebashku me 20 kisha me te vogla, Pas dite do te vizitoni lagjet muzeale Magalemi dhe Gorica dhe xhamine e plumbit. Nata ne Berat.

Apollonia Dita 7. Apolloni - Durres
Pas mengjesit vizite ne qytetin antik te Apollonise I cili njihet qe nga viti 588 p.e s. dhe shtrihej ne 140 ha. kishte 60.000 baore dhe jetoi rreth 1200 vjet. Objektet kryesore qe do te vizitoni jane: Buleuterioni, Odeoni Akropoli, Manastiri, Kisha e Shen Merise dhe Muzeumi. Pas dite transfer ne qytetin 3000 vjecar te Durresit. Ne mbremje vizite ne vilen e mbretit Zog I e cila ndodhet ne kodren e vetme te qytetit, kafe ne nje bar panoramik ku do shikoni nje pamje te mrekullueshme te gjirit te Durresit. Darka dhe nata ne Durres

Dita 8. Largimi nga Shqiperia
Pas mengjesit, Sightseeingtour, per te vizituar kalane e ndertuar ne shek IV-V p e s, me sip 120 ha dhe perimeter 44 km. amfiteatrin ne forme elipsi me kapacitet 20000 spektatore, torren veneciane 9,5m e larte dhe muzeun e ri arkeologjik. Transferta ne aeroportin “Nene Tereza” per tu larguar nga Shqiperia

Çmimi ne dhome dyshe per person ne Euro:

1-3 persona ne baze te kerkesave?
4-8 persona 649 Euro
9-16 persona 599 Euro

Ne çmim perfshihet :
• Asistence dhe Transfer ne mbrritje-kthim
• Akomodimi ne hotel me 3 yje
• Transport me autobus sipas programit
• Guide ne anglisht, italisht, gjermanisht, frangjisht etj.
• Mengjesi
• Hyrjet ne muzeume
• Taksat

Nuk perfshihet:
• Bileta e avionit
• Dreka dhe darka
• Bakshishet dhe shpenzime personale.

Suplement,
• Euro 12, -- p/p/night single room
• Euro 17, -- p/p lunch
• Euro 14, -- p/p diner

Turet mund te prenotohen dhe realizohen ne çdo kohe
Koha me e pershtatshme eshte: Prilli, maji, qershori, korriku, gushti, shtatori dhe tetori

Keni ndonje pytje ose paqartesi? Mos hezitoni te na kontaktoni
ne telefon: + 49 (0) 234-387431 ose ne e-mail
Për me teper oferta, ketu kliko
:: Fluturime te lira
München - Tiranë
Fluturim direkt duke filluar nga 217 € Rezervimi behet vetem online.
» me teper
:: Udhetime Shqiperi
Dortmund - Tirane
Vetem 130 €. (bilete nje drejtimshe)

Frankfurt - Tirane
Vetem 120 € . (bilete nje drejtimshe)

München - Tirane
Vetem 140 € (bilete per vajtje dhe ardhje).

*Çmimet e larteshenuara nuk perfshijne biletat e tragetit.
:: Fluturime
travelchannel - tested for happiness
:: Moti ne Shqiperi
Click for Tirana, Albania Forecast
:: Kredi me % te volitshme :: Udhetime neper evrope! :: Fluturime prej 19 euro! :: Punoni nga shtepia!
Ofrojme udhetime edhe per ne qytete te ndryshme evropiane!

Kliko ketu!
Billigflüge - HLX - billigster Billigflieger - Hapag Lloyd Express - Billigflug online Flüge buchen Fitoni prej shtepise suaj disa qindra Euro ne muaj!
  © 2014 www.iliria agentur.com. Te gjitha te drejtat te rezervuara. Webkatalog Sponzorim Partneret Lidhje Impressum